Víkendovka – Ať žije Československo

Termín: 26. 10. – 28. 10. 2018

Místo: České Budějovice

Pátek:

V pátek jsme se sešli v 16:40 na nádraží v Příbrami v počtu 6 lidí. Někteří měli dorazit až později večer, protože měli na starosti schůzku. Vlak kupodivu měl pouze malé zpoždění, takže jsme do Českých Budějovic dorazili kolem 19:00 hodiny. Po cestě ve vlaku jsme hráli slovní hru kontakt, aby nám cesta rychleji utíkala.

Když celá skupina dorazila na místo, čekala na nás už Pírko s klíči. Následovala hodina na vybalení a večeři, kterou měl každý vlastní. Na řadě byl program maluj jen 10 vteřin. Program se povedl, protože všechny bavil a vznikly opravdu zajímavé výtvory. Příště by chtělo lépe upřesnit pravidla, aby ze začátku nedocházelo k dohadům. Po prvním zkušebním kole šlo už všechno hladce. Následovalo osobní volno a příprava na večerku. Ve 23:00 byla večerka, která byla dobrovolná a většina lidí šlo spát až později.

Sobota:

Budíček měl být v 7:30, ale kvůli menším komplikacím proběhl až v 8:00. Jelikož jsme celkem neschopný roverský kmen, všichni vylezli ze spacáků do půl hodiny. Chtěli jsme zkusit princip dvou písniček, jedné pomalé a druhé rychlé. To se bohužel nepovedlo. Následovala rozcvička, kdy jsme uběhli pár desítek metrů a stoupli si do kruhu. Všichni se drželi za ruce a každý předváděl zvolený cvik. Po rozcvičce přišla na řadu snídaně, ke které byly záviny.

První dopolední program se nesl v duchu stavitelství. Účastníci se rozdělili do dvou týmů a měli za úkol postavit co nejvyšší věž ze špaget. Oba týmy zvolily rozdílné taktiky a byl to opravdu zajímavý souboj. Nakonec právě zvolená taktika vedla k vítězství jednoho týmu. Po uklizení všech přebytečných špaget jsme se odebrali na svačinu. Druhým dopoledním programem mělo být hraní her venku. Avšak už od rána vytrvale pršelo, proto jsme se rozhodli pro deskovky vevnitř. Hráli jsme ligretto a další deskové hry.

K obědu byly špagety s boloňskou omáčkou nebo kečupem. Oběd měl úspěch a každému chutnal. Následoval polední klid, který proběhl v naprostém klidu.

Jako první odpolední program proběhla hra venku, kdy museli hráči doručovat dopisy a balíky. Zvolili jsme prostředí vedle rybníka a garáží, kde bylo několik vzájemně se protínajících cest. Pořád mírně pršelo, ale už jsme nemohli odkládat další hru. Hra trvala kolem jedné hodiny, ale některým účastníkům přišla už dlouhá. Zřejmě to bylo nepříjemným deštěm. Hra se povedla podle plánu a nemuseli jsme vůbec improvizovat. Pokračovali jsme svačinou a samovolně se přenesli do druhého dopoledního programu, čímž bylo vyrábění trikolor, které jsme rozdávali cestou zpátky.

K večeři jsme uvařili krupicovou kaši, která se vůbec nepovedla a jedl ji pouze jeden člověk. Naštěstí nám zbyly špagety od oběda, které se dojedly. K dispozici bylo ještě několik sušenek a jablek, které jsme měli jako zálohu. Když přišel na řadu večerní program, přesunuli jsme se všichni do sálu a hráli hru ANO/NE. Hra měla obrovský úspěch a ještě se o dvě hodiny protáhla. Nakonec jsme seděli v sálu asi do 23:30 a jen tak si povídali. Došlo dokonce i na smysl života. V pozdním večeru jsme ještě ladili trikolory a postupně šli všichni spát.

Neděle:

Tentokrát se nám podařilo budíček dodržet a proběhl už v 7:30. Všichni vstali rychleji než v sobotu a následovala rovnou snídaně. K snídani jsme měli chleba s máslem a marmeládou. Vypravili jsme se v krojích na mši, která byla v 9:00 v katedrále sv. Mikuláše. Podívali jsme se na náměstí Přemysla Otakara II. a našli bludný kámen. Po cestě zpátky do klubovny jsme už rozdávali trikolory, ale nesetkali jsme se s velkým úspěchem. Na řadu přišel úklid a balení. Ve 12:00 jsme se vydali na nádraží. U nádraží jsme měli půlhodinový rozchod. Odjezd valku byl ve 13:12. Po cestě zpátky jsme rozdávali vyrobené trikolory a ve vlaku si je vzalo spoustu lidí, včetně průvodčí. Stihli jsme i zpětnou vazbu. Do Příbrami vlak dorazil kolem 15 hodiny. Tam naše výprava skončila.

Autor: Karel Walenka