Korbo 2018

26. 9. – 30. 9. 2018 se náš roverský kmen zúčastnil roverské akce s názvem Korbo, která se konala na raketové základně v Bratronicích u Kladna. Na akci se nás setkalo téměř 800 roverů z celé republiky.

Raketová základna Bratronice. Foto: Martin Křivánek (účastnická skupina)

Korbo je roverská akce založená na svobodě a zodpovědnosti. Nabízí roverům připravené místo, spoustu dalších roverů a prostor se realizovat. Letos jsme se nacházeli v raketové základně v Bratronicích, kde se každoročně koná apokalyptický festival Junktown.

Nástěnka s programy. Foto: Ludmila Cimbůrková (účastnická skupina)

Na Korbu tvoří program účastníci pro účastníky. Každý kdo chtěl vytvořit nějaký program, vzal kartičku, napsal na ni místo, čas, pár dalších detailů a vyvěsil ji na nástěnku na náměstíčku. Tam se potom mohl napsat kdokoliv z dalších účastníků. My jsme si pro ostatní připravili celkem dva programy, akademickou debatu a sadistické hrátky (soubor mírně drastických her jako buldog, želvičky a kláda).