Obrok 2019

22. května až 26. května se náš roverský kmen zúčastnil největší roverské akce v České republice zvané Obrok. Akce se konala na Konopišti u Benešova.

Obrok je pětidenní festival skautingu. Tyto dny jsou plné zábavy, nezapomenutelných zážitků a vzdělávání zároveň. Letošním tématem bylo století skautingu u nás, tedy i jeho třínásobné zakázání.

Na obroku jsme měli možnost vyzkoušet si plno aktivit. Například netradiční sporty, skautskou hru Kýhele, vrh nožem, famfrpál a mnoho dalších. Zúčastnit se několika přednášek. Například se senátorem Markem Hilšerem nebo generálem Petrem Pavlem. Vyslechnout si povídání skautských pamětníků. Zúčastnit se velké hry, jejíž děj se odehrával v komunistickém Československu. Pomoct místním komunitám v rámci služby.

Každý večer se na Obroku konaly koncerty skautských i neskautských kapel. A nesmíme taky zapomenout na každodenní táborák.

Akce se nám opravdu líbila a měli jsme zde možnost potkat spoustu skautů z celé republiky. Tak zase za dva roky!